..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Bag End

   » Nasza Twórczość

   » O Tolkienie

   » O Śródziemiu

   » Piwnica Bag End


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

  Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0
Elen Sila Lumenn Omentielvo!
Witaj w Bag End

FrodoHobbit Frodo Baggins, urodził się w roku 2968 Trzeciej Ery i był synem Droga Bagginsa i Primuli Brandybuck. Kiedy w 2980 roku Trzeciej Ery rodzice Froda umarli, został on adoptowany przez kuzyna, Bilba Bagginsa i zamieszkał razem z nim w jego norce, pod pagórkiem Bag End. W pierwszy mroku trzeciego tysiąclecia Trzeciej Ery, Bilbo zostawił mu w spadku cały dobytek, łącznie z Jedynym Pierścieniem. W roku 3018 Trzeciej Ery Frodo wyruszył przybierając fałszywe nazwisko Underhill, do Rivendell. W czasie drogi został zraniony sztyletem Morgulu przez Króla Nazguli, które zaatakowały obóz hobbitów i Aragorna, rozbity tuż obok ruin strażnicy na wzgórzu Amon Sul. Kiedy wreszcie dotarł do Rivendell został uzdrowiony przez Elronda, a następnie wziął udział w Naradzie u Elronda, w czasie której pokazał zebranym Jedyny Pierścień, a także został jego Powiernikiem, dobrowolnie zgłaszając się do misji zniszczenia Go. W czasie podróży miał wiele niebezpiecznych przygód. W czasie wędrówki przez Morię, gdy Drużyna Pierścienia została zaatakowana przez orki, Frodo zostałby zabity, gdyby nie to, że otrzymał od Bilba kolczugę z Mithrilu. Później, kiedy zginął Boromir, a Drużyna Pierścienia się rozpadła ruszył razem ze swoim wiernym sługą Samem Gamgee do Mordoru. W tym czasie spotkał Golluma, który zaprowadził ich do Mordoru, a także Faramira, który bardzo mu pomógł w wyprawie. Kiedy przechodził przez Ciemny Tunel, na przełęczy Cirith Ungol, został zraniony przez wielką pajęczycę Shelobę. Uratowany przez Sama, został jednak wzięty do niewoli przez orków. Kiedy Sam przyszedł mu z pomocą i udało im się uciec, Frodo ostatecznie dotarł do Góry Przeznaczenia. W momencie, w którym miał spełnić swoją misję i wrzucić Pierścień w ogień, zdecydował się przejąć Go na własność. Widząc to, Gollum zaatakował go, odgryzając mu palec, a następnie przez swój błąd wpadając do ognia razem z Jedynym Pierścieniem. Po tym zajściu Frodo i Sam zostali uratowani przez orły, które przeniosły ich do Minas Tirith. Kiedy Wojna o Pierścień dobiegła końca, Frodo powrócił razem ze swymi przyjaciółmi do Shire, gdzie przyczynił się do wyrzucenia stamtąd Sarumana i Grimy. Od 3019 roku Trzeciej Ery, był przez rok burmistrzem Michel Delving. Okaleczony w czasie swojej podróży, nie mogąc powrócić do dawnego życia, odpłynął za Morze razem z Ostatnią Wyprawą Powierników Pierścienia. Wcześniej jednak napisał relację ze swej wędrówki, która znalazła się w Czerwonej Księdze Marchii Zachodniej, a także oddał cały swój majątek swemu najlepszemu przyjacielowi Samowi.

Frodo był dosyć nietypowym hobbitem. Był poważniejszy od innych, lubił myśleć o różnych poważnych sprawach, podróżować, a także chciał wiedzieć co dzieje się na szerokim świecie. Był wyjątkowo odporny na działanie Pierścienia, jednak w końcu i on się skusił i sięgnął po niego. Znał język sindariński i trochę quenya, a także był Przyjacielem Elfów. Jego najlepszym przyjacielem był niewątpliwie Sam, bez którego prawdopodobnie nie dotarłby do Góry Przeznaczenia. Poza nim, utrzymywał bardzo bliskie i dobre stosunki z Gandalfem, Bilbem, Aragornem, Legolasem, Gimlim oraz Merrym i Pippinem. Mówiono także na niego: Powiernik Pierścienia i Frodo o Dziewięciu Palcach.


„Nie ucieknie i nie dosiądę go, jeżeli w ten sposób miałbym znaleźć się w Rivendell albo w innym bezpiecznym miejscu porzuciwszy przyjaciół na pastwę niebezpieczeństwa.”

„Ja pójdę z Pierścieniem, chociaż nie znam drogi.”

„Ja też kiedyś o tym marzyłem. Ale za głębokie są moje rany. Starałem się uratować Shire i uratowałem, ale nie dla siebie.”


Boromir.
komentarz[51] |

Komentarze do "Frodo Baggins"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.  Ankieta
   Czy jako użytkownik Elixiru będziesz publikował na BagEnd?
TAK
NIE
NIE WIEM
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

  Top 10
   Rozdroża - Po...
   Gollum
   Postacie z 'H...
   Broń biała
   Słynne konie
   Gimli
   Bilbo le hobb...
   Jedyny Pierśc...
   Frodo Baggins
   Les Chansons ...

  Shoutbox
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal

Strona wygenerowana w 0.018607 sek. pg: