..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Bag End

   » Nasza Twórczość

   » O Tolkienie

   » O Śródziemiu

   » Piwnica Bag End


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

  Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0
Elen Sila Lumenn Omentielvo!
Witaj w Bag End

Eomer

Eomer urodził się w roku 2991 Trzeciej Ery i był synem Eomunda i Theodwiny, co czyniło go bratem Eowiny i siostrzeńcem króla Rohanu, Theodena. Bardzo dobrze wyszkolony w walce, znający strategię i mający posłuch u ludzi, szybko stał się Trzecim Marszałkiem Riddermarchii, odpowiedzialnym za bezpieczeństwo Marchii Wschodniej. Na początku Wojny o Pierścień spotkał Trzech Łowców, Aragorna, Legolasa i Gimlego, którzy ścigali oddział Uruk – Hai. Po udzieleniu im informacji, że oddział ten został pokonany, Eomer użyczył im dwóch koni. Po powrocie do Edoras, Eomer, w skutej intryg Grimy, popadł w niełaskę i został uwięziony. Kiedy do stolicy Rohanu przybył Gandalf i uwolnił spod władzy Grimy Theodena, niesprawiedliwie osądzony Eomer, został uwolniony. W czasie Wojny o Pierścień Eomer dzielnie walczył w Bitwie o Helmowy Jar, Bitwie na Polach Pelennoru, a także w ostatecznej bitwie z wojskami Saurona, która została stoczona przed Morannonem, Czarną Bramą Mordoru. Przed swoją śmiercią, Theoden wyznaczył Eomera na swojego następcę, tak więc po zakończeniu Wojny o Pierścień, został on osiemnastym z kolei królem Rohanu. W czasie swego długiego panowania bardzo często walczył razem z królem Gondoru, Elessarem, wobec którego odnowił przysięgę Eorla. W 3020 roku Trzeciej Ery ożenił się z Lothiriel z Dol Amroth, z którą miał syna, Elfwina Pięknego. Zmarł w roku 63 Czwartej Ery.

Eomer, poza sowim męstwem, znajomością walki, był także kochającym i opiekuńczym bratem. Chronił swoją siostrę, Eowinę od wszelkich nieszczęść, w związku z czym nienawidził Grimy, którego rozszyfrował i wiedział jakie ma on zamiary. Był przyjacielem Gandalfa, później także Aragona, Legolasa i Gimlego. Ponieważ większość życia spędzał na wojnie, nosił przede wszystkim zbroję, miecz, włócznię i hełm z zatkniętym końskim ogonem.

„Zwyczaj każe, by cudzoziemiec przedstawił się pierwszy. Mimo to, wiedz, że jestem Eomer, syn Eomunda, a noszę tytuł Trzeciego Marszałka Riddermarchii.”

„Weź mój, ukochany królu! Ten miecz zawsze tobie tylko służył!”

Boromir
komentarz[5] |

Komentarze do "Eomer"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.  Ankieta
   Czy jako użytkownik Elixiru będziesz publikował na BagEnd?
TAK
NIE
NIE WIEM
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

  Top 10
   Rozdroża - Po...
   Gollum
   Postacie z 'H...
   Broń biała
   Słynne konie
   Gimli
   Bilbo le hobb...
   Frodo Baggins
   Jedyny Pierśc...
   Les Chansons ...

  Shoutbox
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal

Strona wygenerowana w 0.024054 sek. pg: