..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Bag End

   » Nasza Twórczość

   » O Tolkienie

   » O Śródziemiu

   » Piwnica Bag End


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

  Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0
Elen Sila Lumenn Omentielvo!
Witaj w Bag End

Słowa nie potrafią oddać grozy i potęgi widoku Balrogów ( q. Valaraukar), złych duchów Ognia, które znalazły się pośród pierwszych sprzymierzeńców Morgotha. Czerwona Księga Marchii Zachodniej tak oto opisuje Balroga z Morii :
"... majaczyła tylko pośród ogromnego cienia czarna sylwetka z kształtu podobna do ludzkiej, lecz większa... płomienie strzeliły ku górze jakby na powitanie i oplotły go wieńcem ...rozwiana grzywa potwora tliła się sypiąc iskrami. W prawym ręku miał sztylet wąski i ostry jak płomienny jęzor. W lewym dzierżył bicz wielorzemienny... cień rozpostarł się nad nim na kształt dwóch ogromnych skrzydeł ... z nozdrzy Balroga buchnął ogień..." - WP - Wyprawa str. 445.
To straszliwe monstrum było jednym z ostatnich w rodzie, bowiem choć pewne jest , że Morgoth zdobył usługi tych okropnych Duchów Ognia w najdawniejszych dniach, wiele z nich zostało zniszczonych w wojnach przeciw ludziom i elfom.
Mimo to Balrogowie, jeśli nie zostaną zniszczeni przez potężną siłę, są nieśmiertelni, są bowiem prawdziwymi Majarami,
Mniejszymi krewnymi istot które stworzyły krasnoludów i które dały blask gwiazdom. Balrogowie posiadają wiele mocy i zdolności : potrafią latać , siła ich woli i sama obecność jest tak potężna, że każdy musi się przed nimi ugiąć, choćby na chwile, jeśli jest odważny; mogą władać dwiema broniami jednocześnie, a posługują się nimi niczym wytrawni mistrzowie szermierki; potrafią zdobyć władze nad wolą i umysłem przeciwnika; potrafią płonąć ogniem tam mocnym jak wulkan w każdych niemal warunkach: tylko zanurzenie w głębokiej wodzie stłumi płomień, który wybucha na nowo, gdy tylko Balrog znajdzie się w bardziej suchym otoczeniu. Potrafią rzucać czary i zaklęcia jak najpotężniejszy z czarodziejów. Naturalnym obszarem ich działania magicznego jest ogień, ale specjalizują się również w wykrywaniu oraz kontaktowaniu się z innymi złymi duchami i istotami. Sposób myślenia Balroga jest nie pojęty dla śmiertelników czy dobrych istot, ale wiadomo ze są gorąco lojalni wobec Czarnego Nieprzyjaciela Świata oraz ze mają doskonałą pamięć do krzywd i zniewag jemu wyrządzonych.
Są też niezwykle dumne i posiadają pewne aspiracje artystyczne, co objawia się, na przykład, gdy uczestniczą w budowie fortecy czy innego budynku. Dobrym przykładem jest sala tronowa Balroga z Morii: sklepienie jaskini oświetlone jest od góry przez nieziemsko piękne migotanie płomieni z serca ziemi, wsparta na kolumnach stylizowanych na kształt ziejących ogniem smoków ( jeden z niewielu rodzajów istot, które Balrogowie maja w poważaniu) oraz łukowatymi, czerwonymi mostami z magicznego szkła. Poza tymi chwilami natchnienia Duchy Ognia, Balrogowie, okazują raczej naturę i moc najbardziej niszczycielskich sił Śródziemna...

Vairegrim
komentarz[11] |

Komentarze do "Balrogowie"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.  Ankieta
   Czy jako użytkownik Elixiru będziesz publikował na BagEnd?
TAK
NIE
NIE WIEM
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

  Top 10
   Rozdroża - Po...
   Gollum
   Postacie z 'H...
   Broń biała
   Słynne konie
   Gimli
   Bilbo le hobb...
   Frodo Baggins
   Jedyny Pierśc...
   Les Chansons ...

  Shoutbox
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal

Strona wygenerowana w 0.018478 sek. pg: