..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Bag End

   » Nasza Twórczość

   » O Tolkienie

   » O Śródziemiu

   » Piwnica Bag End


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

  Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0
Elen Sila Lumenn Omentielvo!
Witaj w Bag End

Bitwy III Ery

Bitwa Pięciu armi
Śmierć Smauga, smoka z Samotnej Góry, pozostawiła bez straży jego skarbiec, a był on pożądany nie tylko przez krasnoludów pod wodzą Thorina Dębowej Tarczy z Samotnej Góry, lecz także przez ludzi z Miasta na Jeziorze, króla elfów z Mrocznej Puszczy oraz krasnoludów z Żelaznych Wzgórz, którzy przybyli ze swoimi wojskami. Jeszcze inna armia, przewyższająca wszystkie cztery razem wzięte, uderzyła na doline u stóp Samotnej Góry. Przewodziła im olbrzymia liczba orków z Gór Mglistych, którzy także pożądali wielkiego skarbu. Na zgromadzone wojska natarły tysiące orków, wilków i jeźdźców a także chmary wysysających krew nietoperzy. Legiony orków szybko zyskały przewagę do czasu gdy nadleciały Orły z Północy, wtedy los bitwy szybko się odwrócił. Orkowie zostali wygubieni a groza ciemności odepchnięta. Była to tylko krótka przerwa, złe siły Mordoru szykowały się do następnego natarcia...

Upadek Isengardu
W wojnie o Pierścień, o czym wiadomo, sojusznicy Saurona, Władcy Pierścienia, przybywali tylko z mrocznych krain. Jednym z sprzymierzeńców był Saruman, który tak długo studiował poczynania Pierścienia, że wkońcu sam wpadł w jego sidła i otoczył się masą wstrentnych stworów jak i ludźmi z gór. Niespodziewanie doszło do wojny, ponieważ słudzy Sarumana niszczyli lasy wokół twierdzy Isengardu. Potężne olbrzymy zwane entami, wystąpiły przeciw Sarumanowi. Podczas gdy wielka arma Sarumana maszerowała na Rohirrimów olbrzmi giganci, jeden za drugim, wielkimi szeregami niszczyli Isenagard. Ich siła była tak wielka, że gołymi rękami niszczyli mury twierdzy, uwięzili Sarumana w jego wieży, a na splądrowanym miejscu założyli piękny ogród.

Obrona Helmowego Jaru
Armie zbuntowanego czarodzieja Sarumana zaatakowały Rohirrimów na ich własnych ziemiach. Pierwsze małe ataki, zadały Rohańczyką tak wielkie straty, że Jeźdźcy cofneli się do starej twierdzy zwanej Helmowym Jarem. Byli z nimi Aragorn, Gimli i Legolas. Wielka bitwa, którą wtedy stoczono objeła ziemne umocnienia szturmowane przez nieprzyjaciela oraz osadzone w wysokich murach bramy fortecy. Gdy walki przesuneły się się w głąb Zielonej Roztoki, przeciw nieprzyjaciołom wystąpiła druga armia Rohirrimów zebrana przez Eomera, a także armia huornów, wysłana przez entów. Żaden sługa Sarumana nie wrócił do swojego pana.

Bitwa na polach Pelennoru
Największa bitwa o Pierścień została stoczona na polach Pelennoru u stóp białej wieży Gondoru, którą oblegały armie Króla-Czarnoksiężnika z Morgolu. Jazda i piechota Haradrimów, ubrane w szkarłat i złoto, ruszyły do walki wraz z podobnymi do słoni mumakilami, Variagami z Khandu i zbrojonymi w topory Eastrlingami. Orkowie, Uruk-Hai, trolle i półorkowie wymaszerowali z Mordoru do walki. Przeciw nim staneli dowódcy z Odległych Krain z Dol Amroth, Lossarach, Anfalas, Morthondu, Ethiru i Pinnath Gelin. Armie Gondoru zostały odepechnięte z Osgiliath i Rammas Echor i cofneły się do cytadeli Minas Tirith. Przez dwa dni i dwie noce trwała bitwa. Wieże oblężnicze, katapulty, i wielkie tarany uderzały w mury; deszcz ognia i kamieni spadał na ludzi z Gondoru. Wszystko wydawało się stracone; ciemności pokryły kraj, hordy Mordoru roiły się na polach, a Król-Czarnoksiężnik zburzył wielką brame miasta. Wtedy, niespodziewanie Rohirrmowie sojusznicy Gondorczyków, pojawili się na polu bitwy. Przed nimi umkneli Haradrimowie a maszyny oblężnicze zostały zniszczone. Ostatki żołnierzy Gondoru ruszyły im wtedy na pomoc lecz tak czy tak nie wygrali by tej bitwy gdyby nie...Aragorn który przybył wraz ze Strażnikami Północy oraz ludźmi z Lebeninnu i Lamedonu na okrętach zabranych Korsarzom. W wyniku starcia tych trzech potęg armia Mordoru została odepchnięta, a Czarnoksiężnik poległ. Od stali, ognia lub wody wszyscy nieprzyjaciele-co do jednego-polegli w tej ogromnej bitwie.

Den.
komentarz[14] |

Komentarze do "Bitwy III Ery"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.  Ankieta
   Czy jako użytkownik Elixiru będziesz publikował na BagEnd?
TAK
NIE
NIE WIEM
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

  Top 10
   Rozdroża - Po...
   Gollum
   Postacie z 'H...
   Broń biała
   Słynne konie
   Gimli
   Bilbo le hobb...
   Frodo Baggins
   Jedyny Pierśc...
   Les Chansons ...

  Shoutbox
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal

Strona wygenerowana w 0.022604 sek. pg: