..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Bag End

   » Nasza Twórczość

   » O Tolkienie

   » O Śródziemiu

   » Piwnica Bag End


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

  Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0
Elen Sila Lumenn Omentielvo!
Witaj w Bag End

MerryHobbit Meriadoc Brandybuck, który bardziej znany był jako Merry, urodził się w 2982 roku Trzeciej Ery i był synem Saradoca Brundybucka. W młodości Merry był wielkim przyjacielem Froda i Sama, ale najlepszym jego przyjacielem był niewątpliwie Peregrin Tuk, z którym spędził większość swojego życia. W roku 3018 udał się wraz z Frodem do Rivendell, gdzie został jednym z dziewięciu członków Drużyny Pierścienia, mającej za cel zniszczenie Jedynego Pierścienia. W czasie drogi jego postura sprawiała wiele problemów, jak choćby podczas próby przejścia przez Caradhras. Potem jednak, Merry okazał się cennym towarzyszem, gdyż bardzo dzielnie walczył w Morii z orkami. Kiedy Drużyna Pierścienia rozbiła obóz nieopodal wzgórza Amon Hen, Merry i Pippin zostali zaatakowani przez oddział Uruk – Hai. Mimo, że bronił ich Boromir, Merry i Pippin zostali porwani. Kiedy Uruk – Haie zostały wybite przez rycerzy Rohanu, Merry razem z Pippinem uciekli do lasu Fangorn, gdzie spotkali jednego z entów, o imieniu Drzewiec. Dzięki ich inicjatywie entowie poszli na wojnę i zniszczyli Isengard. Kiedy Pippin pojechał z Gandalfem do Minas Tirith, Merry udał się do Rohanu, gdzie wstąpił na służbę u króla Theodena. Mimo, że otrzymał zakaz jechania z armią Rohańczyków, Merry wziął udział w Bitwie na Polach Pelennoru, gdzie razem z Eowiną zabił Króla Nazguli. Po tym czynie Merry zachorował przez Czarny Dech i był bliski śmierci jednakże został uzdrowiony przez Aragorna. Kiedy Wojna o Pierścień dobiegła końca, Merry został nagrodzony za swe czyny, a także otrzymał pasowanie na rycerza Rohanu. Potem powrócił razem ze swoimi przyjaciółmi do Shire, gdzie przyczynił się do wyrzucenia stamtąd Sarumana i Grimy. Kiedy zmarł jego ojciec, w 12 roku Czwartej Ery, Merry został Dziedzicem Bucklandu, a w dwa lata później stał się jednym z członków Rady Królestwa Północy. Ożenił się z Estellą Borger, która była siostrą jego przyjaciela, Fredegara. W roku 64 Czwartej Ery, Merry i Pippin złożyli piastowane przez siebie urzędy i udali się do Gondoru, gdzie rok później zmarli i zostali pochowani w Domu Pogrzebowym Królów. Przed śmiercią, Merry napisał wiele prac naukowych jak chociażby: „Zielnik Shire”, „Rachubę Lat”, czy „Stare słowa i nazwy Shire”.

Merry, razem z Pippinem, był najwyższym w historii hobbitem, co spowodowane było tym, że obaj pili wodę entów, w czasie swojego pobytu w lesie Fangorn. Merry był niezwykle zabawną osobą, która uwielbiała robić dowcipy, a jednocześnie była bardzo spostrzegawcza. Jego prawdziwe imię w języku hobbitów brzmiało Kalimac, a mówiono na niego też: Holdwine z Shire, Pan Perian i Meriadoc Wspaniały.


„Rozumiemy to, oczywiście! Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się iść z tobą. Wiemy, że sprawa Pierścienia to nie żarty. Zrobimy jednak wszystko, co w naszej mocy, żeby ci pomóc przeciw Nieprzyjacielowi.”

„To zależy, czego od przyjaciół oczekujesz. Możesz nam zaufać; że cię nie opuścimy w dobrej czy złej doli, choćby do najgorszego końca. Możesz nam też ufać, że strzec będziemy twojej tajemnicy lepiej, niż ty sam jej strzegłeś. Ale nie licz na nas, byśmy ci pozwolili samotnie stawiać czoło niebezpieczeństwu i odejść od nas bez słowa. Jesteśmy twoimi przyjaciółmi.”


Boromir.
komentarz[8] |

Komentarze do "Meriadoc Brandybuck"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.  Ankieta
   Czy jako użytkownik Elixiru będziesz publikował na BagEnd?
TAK
NIE
NIE WIEM
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

  Top 10
   Rozdroża - Po...
   Gollum
   Postacie z 'H...
   Broń biała
   Słynne konie
   Gimli
   Bilbo le hobb...
   Jedyny Pierśc...
   Frodo Baggins
   Les Chansons ...

  Shoutbox
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal

Strona wygenerowana w 0.018904 sek. pg: