..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Bag End

   » Nasza Twórczość

   » O Tolkienie

   » O Śródziemiu

   » Piwnica Bag End


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

  Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0
Elen Sila Lumenn Omentielvo!
Witaj w Bag End

Legolas, który był elfem, był Sindarem i synem Thranduila z Leśnego Królestwa. W roku 3019 Trzeciej Ery został wysłany przez ojca do Rivendell na Naradę u Elronda, gdzie oznajmił, że Gollum, który znajdował się w niewoli u elfów, zbiegł. Stał się jednym dziewięciu członków Drużyny Pierścienia, która udała się na wyprawę mającą na celu zniszczenie Jedynego Pierścienia w szczelinach Góry Przeznaczenia. W czasie drogi nie raz jego umiejętności okazały się bardzo przydatne, jak choćby wtedy, gdy kompania była atakowana przez wilki, w czasie popasu na jednym ze wzgórz, a Legolas znacznie pomógł w obronie szyjąc do nich ze swego łuku. Aż do pobytu w Lothlorien, Legolas nie lubił Gimlego. Dopiero tam zapałali do siebie wielką przyjaźnią, podróżując razem po kraju. Od tego momentu byli prawie nierozłączni. Po śmierci Boromira i rozbiciu Drużyny Pierścienia, Legolas, razem z Aragornem i Gimlim, udał się w pościg za porwanymi przez oddział Uruk – Hai, Merrym i Pippinem. Kiedy okazało się, że są oni bezpieczni, udał się wraz z towarzyszami do Rohanu, gdzie później brał udział w Bitwie o Helmowy Jar, w czasie której założył się z Gimlim o to, kto zabije więcej orków i przegrał o jednego. Po krótkim pobycie w Isengardzie, wyruszył razem z Aragornem, Gimlim i kilkunastoma Dunedainami w podróż. Przeszedł razem z nimi przez Ścieżkę Umarłych, a następnie po pokonaniu Korsarzy z Umiaru, wziął udział w Bitwie na Polach Pelennoru, a następnie walczył w ostatecznej bitwie z wojskami Saurona, przed Czarną Bramą Mordoru. Kiedy Wojna o Pierścień dobiegła końca, Legolas sprowadził do Ithilien grupę swoich rodaków, gdzie upiększali zniszczony przez wojnę kraj. W końcu, po zwiedzeniu Fangornu i Jaskiń Menegrothu z Gimlim, udał się w roku 120 Czwartej Ery za Morze, do Nieśmiertelnych Krain, zabierając ze sobą w tą podróż największego przyjaciela, Gimlego.

 

Legolas był wysokim, szczupłym i jasnowłosym elfem, świetnie wyszkolonym w strzelaniu z łuku oraz w walce dwoma sztyletami. Był najsłynniejszym elfem, walczącym bezpośrednio w czasie Wojny o Pierścień, podczas której walczył we wszystkich najważniejszych bitwach. Początkowo niechętny Gimlemu i ogólnie krasnoludom, potem zaprzyjaźnił się z nim, a nawet zwiedził Jaskinie Menegrothu. Lecz przede wszystkim, Legolas kochał drzewa, odwiedził więc też las Fangorn, nim odpłynął za Morze.

„Wdrapię się na górę. Wśród drzew jestem jak w rodzinnym domu, czy to na korzeniach, czy na gałęziach, chociaż ten gatunek znam tylko z nazwy, bo mówią o nim pieśni. Wiem, że te drzewa nazywają się mallorn i wiosną osypane bywają żółtym kwieciem. Nigdy jednak na żadne z nich się nie wspinałem. Teraz zbadam, jaki mają kształt i wysokość.”

„Oto szaleństwo naszych czasów! Wszyscy jesteśmy nieprzyjaciółmi wspólnego nieprzyjaciela, a musimy w słoneczny dzień przez lasy, pod złotymi liśćmi wędrować z zawiązanymi oczyma.”


Boromir

komentarz[23] |

Komentarze do "Legolas"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.  Ankieta
   Czy jako użytkownik Elixiru będziesz publikował na BagEnd?
TAK
NIE
NIE WIEM
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

  Top 10
   Rozdroża - Po...
   Gollum
   Postacie z 'H...
   Broń biała
   Słynne konie
   Gimli
   Bilbo le hobb...
   Jedyny Pierśc...
   Frodo Baggins
   Les Chansons ...

  Shoutbox
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal

Strona wygenerowana w 0.017300 sek. pg: