..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Bag End

   » Nasza Twórczość

   » O Tolkienie

   » O Śródziemiu

   » Piwnica Bag End


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

  Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0
Elen Sila Lumenn Omentielvo!
Witaj w Bag End

Galadriela


Galadriela, elfka pochodząca ze szczepu Noldorów, przyszła na świat w Pierwszej Erze i była córką Finarfina, a także jedną z księżniczek Noldorów. Kiedy Morgoth ukradł Silmarile, była jedyną kobietą w debacie Noldorów, która odegrała większą rolę. Galadriela zawsze bardzo kochała Śródziemie, została więc jednym z dowódców wojsk Fingolfina, które wyruszyły tam, w celu odzyskania Silmarili. Na początku mieszkała na wyspie Tol Sirion, potem przeniosła się do Doriath, gdzie wiele się nauczyła od Meliany, a także wyszła za Celeborna, z którym miała córkę, Celeberianę. Kiedy Doriath zostało zniszczone, Galadriela uciekła do Arverien. Była jedyną z przywódców Noldorów, która przeżyła Bitwy o Beleriand. Kiedy Pierwsza Era dobiegała końca, Valarowie zakazali jej powrotu do Valinoru. Na początku Drugiej Ery, Galadriela mieszkała w Lindonie oraz w Eregionie, potem jednak założyła królestwo Lothlorien, którym władała razem z Celebornem. W czasie Drugiej i Trzeciej Ery, Lorien było bezpieczne, gdyż Galadriela była na tyle potężna, że potrafiła odczytać myśli Saurona, który jednak nie umiał przewidzieć jej ruchów. Lorien nie musiało się niczego obawiać, dopóty, dopóki sam Sauron by go nie zaatakował. W czasie Wojny o Pierścień, Galadriela udzieliła schronienia Drużynie Pierścienia, którą później bardzo hojnie obdarowała. W czasie jej pobytu pokazała Frodowi i Samowi swoje Zwierciadło, za pomocą którego umiała czasem przewidzieć przyszłość. Kiedy Frodo chciał oddać jej Jedyny Pierścień, nie skusiła się, wytrzymała próbę i odrzuciła pragnienie władzy. Sprawiło to, razem z długotrwałą walką z Sauronem, że kiedy Trzecia Era miała się ku końcowi, Valarowie cofnęli swój zakaz i Galadriela mogła powrócić do Nieśmiertelnych Krain. W roku 3021 Trzeciej Ery, odpłynęła za Morze razem z Ostatnią Wyprawą Powierników Pierścieni.

Galadriela, poza tym że była wysoka, złotowłosa i niezwykle piękna, była też bardzo mądra i potężna, o czym świadczy chociażby to, że potrafiła przeciwstawić się mocy Saurona i krzyżować jego plany, a także to, że kiedy zostały wykute Pierścienie Władzy, Galadriela otrzymała jeden z nich, Nenyę, posiadający biały kamień oprawiony w Mithril, który jeszcze bardziej powiększał jej moc. W języku elfów jej imię brzmiało Altariel, mówiono na nią też: Pani Lorien, Galadhriela, Pani Lasu, Pani Galadhrimów, Biała Pani, Grima nazywał ją Czarodziejką ze Złotego Lasu, a Faramir Mistrzynią Magii.


„Albowiem władca Galadrimów zaliczany jest do najmądrzejszych elfów Śródziemia i może was obdarzyć tym, czym nie rozporządzają nawet potężni królowie. Od zarania ziemi przebywał na Zachodzie, ja zaś od niepamiętnych czasów byłam przy nim. Jeszcze przed upadkiem Nargothrondu i Gondolinu przybyłam tutaj zza gór i razem z Celebornem przez długie wieki walczymy, stawiając opór złym losom.”

„Nie dopuszczajcie lęku do serc! Dzisiejszą noc prześpicie spokojnie.”

„Powiadam ci, Frodo, że nawet w tej chwili, gdy z tobą rozmawiam, widzę Czarnego Władcę i przenikam jego zamysły, jeśli dotyczą elfów. On zaś od wieków usiłuje dostrzec mnie i poznać moje myśli. Ale drzwi są przed nim wciąż jeszcze zamknięte.”


Boromir.
komentarz[47] |

Komentarze do "Galadriela"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.  Ankieta
   Czy jako użytkownik Elixiru będziesz publikował na BagEnd?
TAK
NIE
NIE WIEM
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

  Top 10
   Rozdroża - Po...
   Gollum
   Postacie z 'H...
   Broń biała
   Słynne konie
   Gimli
   Bilbo le hobb...
   Jedyny Pierśc...
   Frodo Baggins
   Les Chansons ...

  Shoutbox
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal

Strona wygenerowana w 0.021570 sek. pg: