..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Bag End

   » Nasza Twórczość

   » O Tolkienie

   » O Śródziemiu

   » Piwnica Bag End


>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

  Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0
Elen Sila Lumenn Omentielvo!
Witaj w Bag End

ElrondElrond, który jest elfem, przyszedł na świat w Arvernien, w czasie Pierwszej Ery. Był synem Earendila i Elwingi, miał też brata Elrosa. W czasie ataku synów Feanora na Arverien, w celu odzyskania Silmarili, został przez nich pojmany, później jednakże zaprzyjaźnił się z Maglorem i prawdopodobnie walczył w Wielkiej Bitwie. Kiedy Pierwsza Era dobiegała końca, Elrond otrzymał od Valarów możliwość wyboru, do której rasy chce należeć. Elrond postanowił, że dołączy do elfów i w ten sposób stał się jednym z ich władców. Do roku 1695 Drugiej Ery mieszkał, razem z Gil – Galadem w Lindonie. Wtedy to został wysłany do Eregionu, by wspomóc tamte ziemie w walce z wojskami Saurona. Kiedy Eregion upadł w dwa lata później, Elrond, razem z nielicznymi ocalałymi, na północ, gdzie założył Imladris, czyli Rivendell, jedno z głównych schronień elfów w Śródziemiu. Kiedy wybuchła wojna z Sauronem i zawiązany został Ostatni Sojusz Ludzi i Elfów, Elrond poszedł walczyć i był heroldem Gil – Galada, przy którym wytrwał, aż do jego śmierci. Na początku Trzeciej Ery, w 100 roku, ożenił się z córką Celeborna i Galadrieli, Celebrianą, z którą miał trójkę dzieci: dwóch synów, Elrohira i Elladana oraz córkę, Arwenę. W czasie Trzeciej Ery, Elrond pomógł wielu Dunedainom. Wpierw wysyłał oddziały wojskowe do Arnoru i Arthedainu, a później udzielał schronienia ludziom w Rivendell. Dotyczyło to zwłaszcza rodu Isildura, gdyż w Imladris do dwudziestego roku życia przebywał Dziedzic Isildura, Aragorn. W czasie Wojny o Pierścień jego synowie aktywnie wspierali siły dobra, walcząc w wielu bitwach z wojskami nieprzyjaciela. Sam Elrond zwołał w swoim domu Naradę, na której zawiązała się Drużyna Pierścienia, mająca za zadanie zniszczyć w czeluściach Góry Przeznaczenia, Jedyny Pierścień. Kiedy dobiegał kres Trzeciej Ery, Elrond udał się na statku za morze, razem z innymi Powiernikami Pierścienia.

Elrond był jednym z najpotężniejszych i najmądrzejszych elfów w całym Śródziemiu. Od Gil – Galada otrzymał Vilyę, czyli najpotężniejszy z Trzech Pierścieni danych elfom. Elrond bardzo kochał swoją jedyną córkę, której początkowo nie chciał oddać Aragornowi za żonę, mówiąc, że Arwena poślubić może jedynie króla Gondoru. W końcu jednak zgodził się na małżeństwo swojej córki. Był przyjacielem Gandalfa, któremu pomagał szczególnie w czasie Wojny o Pierścień. Mówiono na niego też: Elrond Półelf i Mistrz Elrond.


„Lecz ja sięgam pamięcią w Dawne Dni. Earendil, urodzony w Gondolinie przed jego upadkiem, był moim ojcem, matką moją Elwinga, córka Diora, a wnuczka pięknej Luthien z Doriath. Widziałem trzy ery zachodniego świata, widziałem mnogie klęski i wiele bezowocnych zwycięstw.”

„Myślę, że nie będziesz miał po co wracać tutaj, jeśli bardzo się z tym nie pospieszysz. Mniej więcej o tej porze za rok, kiedy liście ozłocą się, nim opadną, czekaj na Bilba w lasach Shire’u. Ja będę z nim także.”


Boromir.
komentarz[13] |

Komentarze do "Elrond"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.  Ankieta
   Czy jako użytkownik Elixiru będziesz publikował na BagEnd?
TAK
NIE
NIE WIEM
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

  Top 10
   Rozdroża - Po...
   Gollum
   Postacie z 'H...
   Broń biała
   Słynne konie
   Gimli
   Bilbo le hobb...
   Frodo Baggins
   Jedyny Pierśc...
   Les Chansons ...

  Shoutbox
© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Kerm
Engine by Khazis Khull based on jPortal

Strona wygenerowana w 0.012485 sek. pg: